Poslední aktualizace: 9.7.2018

www.ceskosportuje.cz

Naše škola se poprvé zapojila do soutěže Olympijského diplomu, kterou pořádá Sazka Olympijský víceboj.

Funguje to tak, že žáci v průběhu roku splní 8 disciplín, jejichž výsledky se zaznamenávají na webovém portálu projektu pořadatele. Každá z disciplín ve své podstatě testuje žáka, jakou má sportovní schopnost.

Jako motivaci ke sportu, naši žáci od zmiňovaného pořadatele získali skvělé odměny a to: sportovní vaky známé značky Nike s lahví na pití, výživové a nutriční musli tyčinky, gumové náramky na ruce s vyznačeným logem "Czechparalympicteam".

Na konci školního roku každý jednotlivec obdrží své vyhodnocení ve formě diplomu, ve kterém uvidí, jak se mu ve sportovních kategoriích dařilo.

Seznam jednotlivých disciplín:

1. Hluboký předklon

2. Běh do T

3. Zkrácené sedy

4. Postoj čápa

5. Sprint 60 metrů

6. Zátopkův běh na 500 metrů (1.stupeň, 1000 metrů (2.stupeň)

7. Skok z místa (1. stupeň), trojskok z místa (2. stupeň)

8. Hod basketbalovým míčem

Více informací na webu: www.ceskosportuje.cz

Zapsala: Zuzana Pehová