Poslední aktualizace: 16.4.2018

ICT metodik 2. ZŠ Bochov: Mgr. Helena Zůzová
Vítám Vás na stránkách naší školy a doufám, že zde naleznete požadované informace, které sem pro vás vkládám. Pokud byste měli nějaké dotazy, tak můžete použít emailovou poštu
zuzova@zspbochov.cz
Vzhledem k tomu, že se naše škola zapojila do „EU peníze školám“, odbornou učebnu počítačů jsme zrušili, celou školu bezdrátově zasíťovali a zakoupili, mimo jiného, netbooky pro žáky. Toto řešení je velmi výhodné, netbooky jsou mobilní, je možné, aby je využívalo více tříd najednou podle momentální potřeby vyučujícího. V každé kmenové třídě je ještě jeden pevný počítač zapojený do sítě a připojený k internetu.
Ve všech čtyřech třídách máme nainstalovanou interaktivní tabuli Smart, na které rádi s žáky pracujeme.
Pravidelně se účastníme soutěže "Umíte to s PC",  žáci dobře reprezentují naší školu a umisťují se na předních místech.
Školní rok 2016/2017
V krajském kole jme byli z 8družstev na šestém místě.

snimek-068.jpg snimek-069.jpg snimek-070.jpg snimek-071.jpg snimek-075.jpg snimek-076.jpg

Umístili jsme se na 2. místě v soutěži "Umíte to s počítačem - Ostrov
snimek-013.jpg snimek-014.jpg snimek-015.jpg snimek-020.jpg snimek-023.jpg snimek-031.jpg snimek-032.jpg snimek-033.jpg snimek-034.jpg
Školní rok 2015 -2016
dscn1305.jpg dscn1306.jpg dscn1308.jpg dscn1310.jpg dscn1311.jpg dscn1314.jpg
Školní rok 2014 - 2015
Okresní kolo soutěže: Umíte s počítačem - 2. místo
dscn1065.jpg dscn1066.jpg img_8274.jpg img_8275.jpg img_8277.jpg

Školní rok 2013 - 2014

Soutěž: Umíte to s PC

dscn0128.jpg dscn0129.jpg dscn0130.jpg dscn0132.jpg dscn0134.jpg dscn0136.jpg

Od roku 2011 probíhá každodenní výuka ve třídách na třech interaktivních tabulích. Žáci mohou pracovat na pevném počítači ve třídě i o přestávkách. Pro výuku máme 12 notebooků, takže každý žák pracuje samostatně.

Naše počítačová učebna
ucebna-pc.jpg
K nahlédnutí ICT plán pro rok 2010zde:

Pracujeme s dataprojektorem

Soutěž "Umíme to s počítačem"

Školní rok 2016

Školní rok 2010/2011 Zde se dozvíte více.

Školní rok 2009/2010 Zde se dozvíte více.
Soutěž proběhla letos 17. února a zúčastnili se jí žáci Dalibor Visinger a jiří
Pokorný.

Školní rok 2008/2009 Zde se dozvíte více.
Soutěž "Umíte to s počítačem" pro žáky ZŠ praktických a ZŠ speciálních, finále okresního kola Karlovarského okresu, pořádané opět v Ostrově se zúčastnila také naše žákyně Denisa Chadimová. Umístila se na 9. místě.

Školní rok 2007/2008 Zde se dozvíte více.
Soutěž "Umíte to s počítačem" pro žáky ZŠ praktických a ZŠ speciálních, finále okresního kola Karlovarského okresu, pořádané Zš p a ZŠ speciální Ostrov se zúčastnilo 6 družstev. Naše dívky byly páté.

Školní rok 2006/2007 Zde se dozvíte více.
Krajské soutěže se zúčastnilo 12 družstev z různých škol. Naše družstvo se umístilo na 11 místě.

Výuka informatiky

Výuka informatiky probíhala v počítačové učebně naší školy.Nyní může výuka probíhat v kterékoli učebně na škole, neboť máme zde pro výuku:
 tři interaktivní tabule a 10 přenosných netbooků.
Zadání ročníkových prací a volba tématu:

Žáci 8. a 9. ročníku si zvolí téma a vypracují ročníkovou práci.
Postup práce:
1. Stanovení tématu
2. Získávání informací - stručný záznam
3. Postup vyhledávání
4. Záznam o prameni

Rodičovské desatero bezpečnosti dětí na internetu
Vážení rodiče, bavte se na internetu společně s dětmi.

1. Vyzvěte děti, aby si s vámi povídaly o tom, jak tráví čas na internetu!
    2. Naučte děti věřit svým instinktům. Pokud je při pobytu on-line něco znepokojuje, měly by vám o tom říci.
    3. Jestliže děti navštěvují konverzační místnosti, používají programy zasílání rychlých zpráv (IM), videohry on-line nebo provádějí na internetu jiné činnosti vyžadující identifikaci uživatele pomocí přihlašovacího jména, pomozte jim toto jméno vybrat a přesvědčte se, že toto jméno neprozrazuje žádné osobní informace.
    4. Trvejte na tom, aby děti nikdy neposkytovaly svou adresu, telefonní číslo ani žádné jiné osobní informace, včetně toho, kam chodí do školy nebo kde si rády hrají.
    5. Naučte děti, že rozdíl mezi dobrým a špatným platí na internetu stejně jako v reálném životě.
    6. Ukažte dětem, jak mají respektovat ostatní uživatele online. Zajistěte, aby věděly, že pravidla slušného chování zůstávají stejná i při práci s počítačem.
    7. Zajistěte, aby děti respektovaly právo na vlastnictví ostatních v režimu online. Vysvětlete jim, že vytváření nelegálních kopií práce jiných lidí (hudby, videoher a dalších programů) je stejné jako krádež v obchodě.
    8. Informujte děti, že se nikdy nesmí setkávat s přáteli z internetu osobně. Vysvětlete jim, že přátelé z internetu nemusí být těmi, za které se vydávají.
    9. Poučte děti, že ne vše, co si přečtou nebo uvidí na internetu, je pravda. Vyzvěte je, aby se vás zeptaly, pokud si nejsou jisté.
    10. Kontrolujte činnost svých dětí online pomocí pokročilého internetového softwaru. Funkce rodičovské kontroly vám pomohou filtrovat škodlivý obsah, monitorovat weby navštěvované dětmi a zjišťovat, co na těchto webech dělají.
  2. seznamsebezpecne.cz                                 (čerpáno ze seznam.cz)