Poslední aktualizace: 11.1.2019

Informatika ve žluté třídě
1. Hodnocení vypracování úkolú z minulé hodiny
- pokusy o vyhledávání informací a vlastní zkušenosti s vyhledávačem
2. Internet
Co by byly dnes počítače bez internetu! Možnost podívat se do jiného počítače, který leží třeba na druhém konci světa, přečíst si aktuální informace, zprávy a odborné komentáře, prohlédnout si nabízené zboží a služby, zahrát hry, popovídat si s někým neznámým - to je svět internetu.
Nyní se naučíte trochu orientovat v tomto rozsáhlém světě - budete prohlížet webové stránky, tedy surfovat po Internetu.

K prohlížení webových stránek slouží aplikace Internet Explorer (Mozila Firefox, Opera) - najdete ji v podnabídce Start/Programy.

Jak zobrazit webovou stránku?
Jak si stránku prohlížet?
Jak se dostat na další stránky?
Jak se vrátit na předchozí stránku?
Co jste mohli zjistit při surfování?

Práce s notebookem a dataprojektorem
obraz0134.jpg obraz0135.jpg obraz0137.jpg obraz0138.jpg obraz0142.jpg obraz0143.jpg obraz0150.jpg