Poslední aktualizace: 11.1.2019

Konference "Zdraví a bezpečí" v Karlových Varech

Asociace Záchranný kruh, sdružující záchranářské subjekty a další partnery Karlovarského kraje, pořádala ve středu 17. února v Grandhotelu Pupp v Karlových Varech konferenci "Zdraví a bezpečí" v rámci projektu "Chraň svůj svět, chraň svůj život".

Konference byla určena zejména pro pedagogy základních a středních škol Karlovarského kraje. Celkem se jí zúčastnilo 160 posluchačů. Na konferenci se setkali s pedagogy odborníci z řad záchranářů Karlovarského kraje, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstva zdravotnictví, České školní inspekce a Ministerstva vnitra – Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru české republiky.

Toto setkání velmi významně podpořilo spolupráci všech zúčastněných a ukázalo se jako smysluplné. Celou akci zahájil hejtman Karlovarského kraje PaeDr. Josef Novotný.

Přednášky odborníků pro pedagogy směřovaly k uvědomění si opodstatněnosti vzdělávání žáků v oblastech ochrany zdraví, životů, životního prostředí a majetku. Zároveň byly učitelům předány interaktivní vzdělávací materiály a pomůcky, které jim budou oporou při začlenění těchto problematik do výuky.
Konference byla financována z prostředků Evropské Unie.

Konference se za naší školu zúčastnila Mgr. Věra Sosnovcová a Hana Stejskalová

Zdroj: http://www.zachranny-kruh.cz