Poslední aktualizace: 16.4.2018

„Ovoce do škol“
Ovoce do škol - plakát

Ovoce do škol - projekt

Dne 21. prosince 2009 schválila Vláda projekt „Ovoce do škol". Úkolem projektu je především přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit zdravé stravovací návyky ve výživě dětí, bojovat proti epidemii dětské obezity a zvrátit klesající spotřebu ovoce a zeleniny. K podstatnému zvýšení účinnosti celého projektu je nutné bezplatnou distribuci ovoce a zeleniny do škol podpořit doprovodnými opatřeními. Ta jsou zaměřena na praktické seznámení s ovocem a zeleninou v rámci výuky. Jedním z nejdůležitějších prvků celého projektu je vytvoření funkčního vztahu škola – rodina.

Projekt se vztahuje na žáky prvních až pátých ročníků základních škol, které se do projektu přihlásí tím, že uzavřou smlouvu s jedním ze schválených žadatelů.

Dodávané produkty dostanou děti z cílové skupiny zdarma. Předmětem podpory jsou čerstvé ovoce a zelenina bez obsahu přidaných cukrů, tuků, soli a sladidel a dále balené ovocné a zeleninové šťávy, bez obsahu přidaných cukrů, tuků, soli, sladidel a konzervantů. Podíl balených ovocných a zeleninových šťáv může činit nejvýše 25 % celkového počtu dodávek produktů do každé školy. Každé balení ovocné a zeleninové šťávy a každé balení čerstvého ovoce a zeleniny musí být označeno nápisem „Ovoce do škol".

Z účasti škol v projektu vyplyne kromě využití dotovaného ovoce a zeleniny povinnost doprovodných opatření, která podpoří efektivitu projektu a svou povahou povedou ke změnám stravovacích návyků.

Jedním z nejdůležitějších prvků celého projektu by měla být co nejužší spolupráce s rodinou. Tato spolupráce může být uskutečňována:

◦ aktivní účasti rodičů na realizaci školních projektů,

◦ zapojením rodičů do vyhodnocování projektu (hodnotící dotazníky),

◦ sponzorstvím

Naše škola se do projektu přihlásila. Již byla podepsána smlouva se schváleným dodavatelem a od března 2010 by měla začít distribuce.

Zásilka ovoce ve školním roce 2010-2011

ovoce-kveten.jpg ovoce.jpg

1-zasilka.jpg ovoce.jpg posledni-letosni-ovoce.jpg

Obdrželi jsme první zásilku ovoce do školy

pict0107.jpg pict0110.jpg

Obdrželi jsme 2. zásilku ovoce do školy.

2-dodavka.jpg

3. dodávka ovoce