Poslední aktualizace: 14.6.2019

Světový den vody (22.3.)

Rok 2007
Málokdo ví, že 22. březen je Světovým dnem vody, který vyhlásilo Valné shromáždění OSN v roce 1992 na doporučení Konference OSN o vodě a životním prostředí. Tento den má upozornit na důležitost a nenahraditelnost této tekutiny, která je podmínkou pro naše přežití.
V letošním roce pořádáme akci ke Světovému dni vody poprvé a pojali jsme ji jako cestu po Vltavě od jejího pramene až po soutok s Labem u Mělníka. Akce se zúčastnila celá naše škola a probíhala jako společná celoškolní práce celé dopoledne. Nejprve se děti dozvěděly od koordinátorky ekologické výchovy D. Stejskalové krátkou informaci o Světovém dni vody, poslechly si symfonickou báseň Vltava a potom začaly pracovat na svém úseku toku řeky Vltavy. Řečiště bylo tvořeno pomocí stop nohou jednotlivých žáků a učitelů. Tok Labe u mělníka potom otisky rukou.
Společná celoškolní akce se velmi vydařila, zapojili se všichni žáci i učitelé a v budoucích letech určitě budeme obdobné akce nadále pořádat.
Hlavním cílem byla nejen vzájemná spolupráce všech dětí, malých i velkých, ale také upozornění na celosvětový problém s vodou, její nedostatek a v naposlední řadě i připomenutí naší , typicky české řeky Vltavy, jejího toku a díla Bedřicha Smetany. Tato akce je i jedním z příkladů mezipředmětových vztahů a vazeb, na kterých staví i RVP ZV.
(Mgr. Věra Sosnovcová, ředitelka školy)