Poslední aktualizace: 11.1.2019

Světový den vody 2012

img_2096.jpg img_2098.jpg img_2104.jpg img_2112.jpg img_2113.jpg img_2134.jpg img_2141.jpg img_2182.jpg img_2190.jpg

Světový den vody u nás ve škole

Od devadesátých let minulého století se otevřeně hovoří o nedostatku sladké vody v budoucnu. Valné shromáždění OSN proto v roce 1993 vyhlásilo 22. březen za Světový den vody.

A tak jsme i u nás na základní škole praktické uspořádali, jako každý rok projektový ,,Světový den vody“

Po seznámení s tímto významným dnem a úvodem celého programu se žáci podívali na  dokument o vodě. Ten žáky seznámil jak je voda pro nás důležitá a žáci tak získali více informací a především úplně jiný pohled.

Po úvodním promítání šli žáci k bochovskému rybníku, kde nakrmili ryby a labutě.

Po návratu na ně čekaly soutěže týkající se samozřejmě vody. Nejprve   naplňovali dózy vodo a dále  ochutnávali různé typy vod, kde usoudili, že nejvíce jim chutná voda z venkovské studny.

V konečné fázi celého dne tvořili výtvarné obrázky a koláže, které jsou teď ozdobou našich  tříd.

Celý den se velmi podařili a všichni si odnesli spoustu zážitků a nových informací.

Kateřina Patzová, koordinátor EVVO