Poslední aktualizace: 9.7.2018

karel-iv_logo_cerne.jpg                         ZEĎ OTCE VLASTI

Karel IV. Dokázal velké věci – Inspirujte se!

Letos 14.května oslaví celá naše země 700. Výročí narození Karla IV. Tento panovník je oceňován především pro svou moudrost, vzdělanost a diplomatickou obratnost. Za jeho vlády dosáhly české země nebývalého hospodářského i kulturního rozkvětu. Praha se stala metropolí Svaté říše římské a i jeho další zakladatelské aktivity mají dodnes svou důležitost a přinášejí nám radost – důkazem je návštěvnost Karlštejna, chrámu sv. Víta a dalších památek. Ve spolupráci se Spolkem Otec vlasti Karel IV., z. s. naše škola instaluje Zeď Otce vlasti. Na této zdi budou žáci naší školy (a nejen žáci) prezentovat své nejambicióznější životní cíle. Touto aktivitou, která je jedna z mnoha, které bude naše škola pořádat, chceme upozornit na stále platný odkaz Karla IV. a inspirovat i veřejnost. Přijďte i vy umístit na Zeď Otce vlasti své životní cíle, které budou začínat Já chci dokázat ……….. V květnu celou zeď umístíme v Infocentru.

Mgr. Věra Sosnovcová, ředitelka školy